דרכנו - שאלות נפוצות

מה זו "דרכנו"?

מדינת ישראל קמה בזכות אנשים עם חזון. אנשים עם תקווה ואמונה במדינת ישראל ובאזרחים שלה, שיכולים לבנות כאן חברה מדהימה ולחיות בחירות ובשלום. להקים כאן מדינה שתהיה גאווה גדולה לכל אחד ואחת מאיתנו, להיות חופשיים בארצנו.

כדי להפוך את החזון הזה למציאות אנחנו חייבים להתאחד, להתייצב ביחד ולשמור שישראל שלנו תלך בכיוון הנכון. כדי להגיע אל המדינה שעליה אנחנו חולמים, אנחנו חייבים לבנות מחנה רחב, מתון, שפועל בשיתוף פעולה כדי להגשים את החזון הזה. אם לא נעשה את זה, אף אחד לא יעשה את זה בשבילנו.

דרכנו היא התנועה ששומרת על המדינה במסלול עליו חלמו האבות והאמהות שלנו: מדינה דמוקרטית, שיש בה ביטחון אמיתי וצדק חברתי, מדינה שהיא בית לאומי לעם היהודי. מדינה שחיה בשלום עם שכניה ופועלת למען הסכם מדיני במסגרת שתי מדינות לשני עמים. מדינה שמבינה שזו הדרך לשמר את ההיסטוריה והמורשת שגדלנו עליה, וזו גם הדרך להבטיח את העתיד שלנו במקום הזה.

אנחנו תנועת שטח. תנועה שמאמינה בעשייה. אנחנו מאמינים שצריך לעבוד, לעבוד קשה ולאורך זמן, בכל רחבי הארץ. אסור לוותר ואסור להתייאש. דווקא כשהמצב נראה קשה, אנחנו חייבים לפעול יחד כדי להגשים את החזון הזה. זה תלוי רק בנו.

מה זה "המחנה המתון"?

המחנה המתון הוא הרוב בישראל. אנשים ונשים בכל אזורי הארץ, מכל המגזרים וממגוון של דעות, שפותחים את העיתון ואת אתרי החדשות בכל בוקר ומבינים שהובילו אותנו לדרך ללא מוצא. אנשים שרואים את הפיצול, את הקיצוניות והשנאה, ולא מוכנים לעבור עליהם בשתיקה. שזוכרים שמעבר לחילוקי הדעות, לוויכוחים ולעימותים, אנחנו אותו העם. ויש לנו עתיד משותף במדינה הזאת.

אנחנו במחנה המתון מבינים שאי אפשר להמשיך לעצום את העיניים ולחשוב שהכול יסתדר מעצמו, חייבים לפעול יחד כדי להביא לשינוי. זה נשמע כמו קלישאה, אבל זה נכון. אנחנו מסתכלים על הקיצוניים שמובילים אותנו לחברה גזענית, אלימה, מגזרית ומפולגת, ומבינים שאם אנחנו לא נתארגן ביחד, אם לא נתחיל לפעול, נאבד את המדינה הזו.

המחנה המתון שלנו הוא הרוב השקט של מדינת ישראל. ועכשיו הגיע הזמן שלנו לפעול. אנחנו האנשים שחיכינו להם.

מה החזון שלנו?

דרכנו פועלת למען ישראל שמקיימת את העקרונות הבאים:

  • הסדר ביטחוני שיפריד אותנו מהפלסטינים ויוביל בסופו של דבר לשתי מדינות.
  • הגשמת החלום של מייסדי המדינה: ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי ומדינה דמוקרטית לכל אזרחיה.
  • צדק חברתי וסולידריות אזרחית.
  • מיגור הגזענות והאפליה על כל סוגיה

מי הקים את דרכנו?

במהלך מערכת הבחירות האחרונה, הוקמה תנועת "ניצחון 2015 - V15", שיצרה שותפות עם ארגון "קול אחד". למרות ההצלחה שלנו באזורים שבהם עבדנו, הממשלה שקמה לאחר הבחירות לא מייצגת דבר ממה שפעלנו למענו: שום התקדמות בשום תחום, היעדר חזון לישראל, התלקחות ונתק עם העולם ועם העם היהודי וחשש כבד שאנו צועדים לפתרון של מדינה אחת. מול כישלונות הממשלה, הבנו שחייבים לגייס את ההתעוררות המדהימה שראינו בשטח במערכת הבחירות ולצאת לדרך חדשה, שתאחד את כל הכוחות שקוראים לשינוי במדינת ישראל, ותפעל למען שינוי אמיתי. נפגשנו עם פעילים ברחבי הארץ, דיברנו על העתיד המשותף שלנו, והבנו שהדרך שלנו לשינוי אמיתי עוברת במיזוג של "ניצחון 2015" ו"קול אחד". המיזוג של התנועות יצר תנועה חדשה בשם דרכנו.

מאיפה הכסף?

דרכנו מקבלת תמיכה מקרנות משפחתיות ותורמים פרטיים, בארץ ובחו"ל, אשר מבקשים לעודד את קיומו של מחנה מתון הפועל למען עתיד בטוח לישראל. לתנועה אין אף מקור תקציבי ממשלתי בארץ או בחו"ל וכל מקורותינו פרטיים ואוהבי ישראל. רוצה לתרום גם? אפשר לעשות זאת פה

איך מצטרפים?

תודה ששאלת! טופס ההרשמה שלנו נמצא ממש כאן. אנו פועלים ברחבי הארץ במטות שונים, ברמה ארצית וברמה המקומית. לאחר ההרשמה תוכלו לקבל עדכונים וחדשות על התכניות והפעילויות שלנו, ותוזמנו לקחת חלק. בואו איתנו.